fbpx
МФКНУКіМ
Телефони для абітурієнтів: (0512) 47-00-11, (063) 352-17-01

Кафедра хореографії

ПРО КАФЕДРУ
ВИКЛАДАЧІ
ТВОРЧІ ЛАБОРАТОРІЇ
УГОДИ ПРО ПРАКТИКУ
ВІДОМІ ВИПУСКНИКИ

Розмовляй танцем! Відкрий для себе сучасну школу танцю. Ти рухаєшся в стилі contemporary, hip-hop, waking, locking, jazz-modern, vogue, jazz-funk, house, володієш класичною, бальною або народною хореографією, зроби крок назустріч мрії. Стань універсальним танцівником, підкори танцювальний Олімп і покажи свій талант всьому світу!  

З метою всебічного вивчення витоків хореографічного мистецтва, залучення до художньої культури широких верств населення, потреби створення центру підготовки кадрів хореографічного мистецтва в 1999 році на базі Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв було відкрито кафедру хореографії. Вона зайняла певне місце в системі підготовки кадрів для сфери культури і мистецтв як Південного регіону, так і всієї України. Серед абітурієнтів спеціальність вважається престижною, популярність забезпечується високим рівнем фундаментальної підготовки, а також можливостями працевлаштування.

Засновником, завідувачем кафедри хореографії Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв з 1999 року був – Заслужений працівник культури України, доцент, лауреат Республіканських та міжнародних конкурсів, володар медалі Павла Вірського, лауреат премії імені Миколи Аркаса - Михайло Васильович Мерлянов. З 2002 по 2006 роки обіймав посаду декана факультету мистецтв. Брав постійну участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях. Мав наукові публікації.

З 1999 по 2013 роки на кафедрі хореографії на посаді старшого викладача працювала Леоненко Світлана Василівна. Вона викладала «Методику виконання класичного танцю», «Мистецтво балетмейстера», «Методику виконання дуетно-сценічного танцю» та «Методику виконання історико-побутового танцю». Леоненко С.В. приймає брала актину участь в культурно-мистецьких заходах міста, є членом жюрі багатьох міських та обласних конкурсів.

З 2002 по 2013 роки на кафедрі працював Капустін Олександр Васильович, випускник Харківської Академії культури і мистецтв, викладав дисципліни: «Теорія та методика викладання народно-сценічного танцю» та «Сучасний танець».

З 2012 по 2018 роки на кафедрі хореографії працювала випускниця кафедри, кандидат мистецтвознавства, ст. викладач – Луговенко Тетяна Геогріївна. Приймала активну участь в науковій діяльності, методичній роботі кафедри. Брала участь в різноманітних конкурсах, фестивалях, як член журі, так і хореограф-постановник танцювальних номерів. Викладала наступні дисципліни: «Теорія та методика викладання народно-сценічного танцю», «Історія хореографічного мистецтва», «Хореографічна культура народів світу», «Зразки народної хореографії», «Методику виконання віртуозних рухів у народній хореографії».

Впродовж різних років до викладання на кафедру запрошувались народні артисти України Теодор Попеску та Світлана Коливанова (балетмейстери Харківського театру опери і балету), народна артистка України Наталя Баришева (балетмейстер Одеського театру опери і балету), Заслужений працівник культури України Сергій Афанасьєв (м. Київ, КНУКіМ), Заслужені працівники культури України Ірина Пак, Наталя Томова, відмінник освіти Тетяна Смикова, Людмила Щербіна, Лариса Семісюк, Олена Татаренко, Олена Нікітіна, Олександр Нестеренко (м. Миколаїв) та концертмейстери: Олександр Вдовиченко, Анна Дядюшка, Михайло Бойчук.

За роки існування кафедра підготувала багато викладачів фахових дисциплін (О.Котик – школа мистецтв (Ізраїль), Н.Буняєва – училище культури (м. Донецьк), В.Черниш – хореографічна школа (м. Дніпропетровськ), Л.Семісюк, С.Романова, О.Татаренко, О.Нікітіна – коледж культури (м. Миколаїв), Н.Баннік – училище культури (м. Олександрія), Ю.Якуба – педагогічний університет ім. Ушинського (м. Одеса) та ін.

Здобули вищу освіту випускники кафедри, які працюють професійними артистами балету на різних сценічних світових майданчиках (Д.Могильов (Німеччина), С.Іванцов (Росія), М.Шпачинський (Великобританія), І.Курило (Італія), А.Федоренко (Бельгія), В.Супрун (Кітай)). Багато випускників працюють в Україні: В.Оніщук (Одеський театр драми та музичної комедії), В.Черниш (Дніпропетровський театр опери та балету), Д.Батрак, Є.Савєта та Ю.Савєта, К.Курбанова, Д.Валяренко (Миколаївський театр драми та музичної комедії) та ін.

Багато випускників мають свої хореографічні колективи, які широко відомі в Україні (Н.Томова «Свято мрій», С.Горшкова «Щасливе дитинство», О. Томова «Дружба», Н.Рикова «Браво», О.Журавльова «Жемчужина», Е.Акманова «Юнги», А.Бойко «Турдефорс», С.Чебан «Водограй», О.Шолом «Карнавал», С.Уманець «Хоро», А.Лапуренко «Зорька», В.Гончаренко «Вікторія» та багато інших).

Випускники кафедри працюють в професійних хореографічних колективах, є керівниками аматорських колективів, викладачами в спеціалізованих навчальних закладах, методистами різноманітних адміністративних структур та підрозділів культури і освіти. Також багато випускників реалізують себе за межами України: в мистецькій сфері та сфері розважального бізнесу.

Педагоги забезпечують інноваційні підходи до викладання фахових дисциплін:

1.    Теорія та методика викладання українського народно-сценічного танцю.
2.    Ансамбль народного танцю.
3.    Теорія та методика викладання народно-сценічного танцю
4.    Тренаж.
5.     Грим
6.    Методика роботи з хореографічним колективом.
7.    Історія хореографічного мистецтва.
8.    Методика виконання сучасного танцю.
9.    Методика виконання дуетно-сценічного танцю.
10.    Методика виконання історико-побутового танцю.
11.    Методика виконання класичного танцю.
12.    Режисура та акторська майстерність в хореографії.
13.    Мистецтво балетмейстера.
14.    Основи стилізації народного танцю.
15.    Зразки народної хореографії.
16.    Сучасний танець
17.    Хореографічна культура народів світу
18.    Методика виконання бального танцю.

Викладачами кафедри систематично проводиться науково-дослідна робота. Це участь у міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях, семінарах-практикумах, виїзди з майстер - класами по Україні. Виходять з друку статті у фахових виданнях, розробляються методичні рекомендації та ін.

Всі напрацьовані вміння та навички студенти показують у своїх хореографічних постановках з фундаментальних навчальних дисциплін на при кінці кожного учбового семестру.

На базі кафедри хореографії працюють творчі колективи: хореографічний колектив «Миколаїв» (кер. Мерлянова О.А.), ансамбль сучасного танцю «Тандем» (кер. Гашенко К.І.), хореографічний колектив «Delight» (кер. Кошкодаєва А.М.). Ці творчі колективи мають багатий різножанровий репертуар, показують високий рівень виконавської майстерності, прикрашають своїми виступами різноманітні святкові заходи. Щорічно беруть участь в підготовці та проведенні звітних концертів кафедри, в заходах присвячених дню відкритих дверей, в святкових концертах міста та області.

За 22-роки існування кафедра хореографії показала високий рівень підготовки фахівців в галузі хореографічного мистецтва, напрацювала теоретично-методологічну базу для викладання професійних дисциплін, створила самобутній освітній процес виховання творчих особистостей.

ТВОРЧІ ЛАБОРАТОРІЇ

 1. Ансамбль пісні, музики і танцю «Сузір’я Миколаїв»
 2. Студентський хореографічний ансамбль «Тандем».
 3. Студентський хореографічний ансамбль «Delight»
 4. Студентський хореографічний колектив «Миколаїв»
 5. Хореографічна лабораторія для народно-сценічної хореографії та ансамблю.
 6. Хореографічна лабораторія для класичної та сучасної хореографії
 7. Хореографічна лабораторія для дисципліни мистецтво балетмейстера.

УГОДИ ПРО ПРАКТИКУ

 1. Угода з Миколаївським міським палацом культури "Молодіжний"
 2. .
 3. Угода з Обласним будинком художньої творчості Миколаївської обласної ради.
 4. .
 5. Угода з Обласним палацом культури Херсонської обласної ради.
 6. .
 7. Угода з Тернівським будинком культури м. Миколаїв.
 8. .
 9. Угода з Міським палацом творчості учнів м. Миколаєва.
 10. .
 11. Угода з Комунальною установою Миколаївської міської ради Миколаївським міським палацом культури "Корабельний"
 12. .
 13. Угода з Миколаївською обласною філармонію.
 14. .
 15. Угода з Будинком творчості дітей та юнацтва Інгульського району.
 16. .
 17. Угода з Будинком дитячої та юнацької творчості Заводського району.
 18. .
 19. Угода з Миколаївською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 45.
 20. .
 21. Угода з Кульбакинським будинком культури Корабельного району.
 22. .
 23. Угода з Комунальним закладом "Міський центр культури і дозвілля ім. Є. Зарницької" м. Первомайськ, Миколаївської області.
 24. .
 25. Угода з Дитячо-юнацьким центром національного відродження м. Первомайськ, Миколаївської області.
 26. .
 27. Угода з Баштанським будинком дитячої та юнацької творчості Баштанської міської ради Баштанського району Миколаївської області.
 28. .
 29. Угода з Трикратським сільським Будинком культури Олександрівської селищної громади Вознесенського району Миколаївсьої області.
 30. .
 31. Угода з Березнегуватським районним будинком культури Березнегуватського району Миколаївської області.
 32. .
 33. Угода з Володимирським сільським будинком культури Казанківського району Миколаївської області
 34. .

ВІДОМІ ВИПУСКНИКИ

 • Акманова Елла Олександрівна

  Акманова Елла Олександрівна

  Заслужений працівник культури України, балетмейстер зразкового ансамблю танцю «Юнги» Комунального закладу культури Обласного палацу культури м. Миколаєва
 • Луговенко Тетяна Георгіївна

  Луговенко Тетяна Георгіївна

  кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хореографії Інституту мистецтв Київського університету ім. Бориса Гринченка.
 • Якуба Юлія Володимирівна

  Якуба Юлія Володимирівна

  викладач кафедри музичного мистецтва i хореографii Пiвденноукраїнського нацiонального педагогiчного унiверситету ім.. К.Д.Ушинського.
 • Шпачинський Максим Володимирович

  Шпачинський Максим Володимирович

  викладач акробатики та фітнесу в Performers College, пилатесу для танцівників, джазу, класичного танцю, стретчінгу в City Academy, директор Jazz Company (м.Лондон)
 • Нікітіна Олена Миколаївна

  Нікітіна Олена Миколаївна

  спеціаліст І категорії Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв Миколаївської обласної ради.
 • Нежидаєва Тетяна Ігорівна

  Нежидаєва Тетяна Ігорівна

  спеціаліст ІІ категорії Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв Миколаївської обласної ради.
 • Богуславська Анастасія Миколаївна

  Богуславська Анастасія Миколаївна

  тренер, діюча танцюристка, бронзовий призер чемпіонату Європи з латиноамериканського шоу серед професіоналів.
 • Богуславський Віктор Миколайович

  Богуславський Віктор Миколайович

  керівник ансамблю бального танцю «Юніор» Комунального закладу культури Обласного палацу культури м. Миколаєва.
 • Савєта Євген Ігорович, Савєта Юлія Геннадіївна

  Савєта Євген Ігорович, Савєта Юлія Геннадіївна

  артисти балету вищої категорії Миколаївського Національного академічного українського театру драми та музичної комедії.
 • Могилівський Євгеній Віталійович

  Могилівський Євгеній Віталійович

  викладач хореографії Комунального закладу дитячої школи мистецтв, керівник дитячого ансамблю «Юність».
 • Корольова Дарина Олександрівна

  Корольова Дарина Олександрівна

  хореограф студії сучасного танцю «Deep Force».
 • Климчук Євгенія Вікторівна

  Климчук Євгенія Вікторівна

  керівниця народного хореографічного колективу «Premium» Березнегуватського будинку культури

 

contacts3