Український оркестр народної та популярної музики
Український оркестр народної та популярної музики
Художній керівник та диригент Віта Шеремет
Оркестровий колектив Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв розпочав свою історію у 1972 році разом із заснуванням колишньої кафедри інструментально-оркестрового мистецтва як типовий оркестр російських народних інструментів. За роки існування колектив творчої молоді презентував себе у різних інструментальних складах та жанровому спрямуванні репертуару.
З початком розбудови незалежної української держави та відродження національної духовності у відповідь на потреби часу та суспільства рішенням кафедри було змінено інструментальний склад колективу за типом оркестру українських народних інструментів. Але найкращі традиції оркестру, як творчої лабораторії для студентів та викладацького складу, збережені і сьогодні.
Найбільшою гордістю колективу є той період його історії, коли на вимогу часу студентський оркестр був об’єднаний з основним складом Заслуженого Миколаївського оркестру заводу ім. 61 Комунара (ВУОРМ), який очолював видатний музикант та суспільний діяч Г.Ф. Манілов. Таке злиття відбулося за ініціативою Заслуженого артиста України, професора В.М. Підопригори. Він був останнім керівником славетного колективу ВУОРМ на рубежі 70-х - 80-х років ХХ століття та, водночас, диригентом оркестру народних інструментів Миколаївської філії Київського державного інституту культури ім. О.Є.Корнійчука (тепер МФ КНУКіМ).
Протягом існування студентського оркестрового колективу його керманичами у різні роки були такі фахівці-диригенти, інструменталісти як професор В.М. Підопригора, В.М. Романіченко, доценти А.М. Рябцев, В.М. Новохатько, Б.Л. Попов.
Оркестр є активним учасником концертних заходів та фестивалів-конкурсів різного рівня. Здобутками колективу є дипломи фестивалів ім. М. Аркаса, міжнародного фестивалю «Ліра».
Сьогодні, презентуючи кафедру музичного мистецтва, оркестровий колектив має у своєму складі народні інструменти характерні для Південного регіону України. Це дозволяє включати у репертуар колективу твори композиторів національної школи, миколаївських композиторів, транскрипції та обробки народної та сучасної музики, що сприяє творчим пошукам студентської молоді у втіленні нових ідей.
У теперішній час оркестром керує досвідчений фахівець-диригент В.В.Шеремет, яка спрямовує творчу роботу на втілення головного мистецького кредо колективу: «Переосмислення визнаного та пошуки нового». На базі оркестру функціонують колективи малих форм відповідного напрямку.