КАФЕДРА ІНФОРМАЦІЙНОЇ, БІБЛІОТЕЧНОЇ ТА АРХІВНОЇ СПРАВИ здійснює підготовку фахівців за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна і архівна справа».
Це сприяє підготовці особистостей, спроможних працювати в установах інформаційної сфери, здатних до ефективної комунікативної взаємодії, використовуючи сучасні інформаційні технології.
«МЕНЕДЖМЕНТ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»
Переорієнтація бібліотек на користувача веде до створення іншої інфраструктури, у якій основна функція бібліотек буде полягати у забезпеченні доступу до світових інформаційних ресурсів в будь-якій бібліотеці, до документів усіх видів і на будь-яких носіях. Для реалізації цих глобальних змін здійснюється підготовка фахівців нової генерації з високим рівнем інформаційної культури, які володітимуть методами новітніх інформаційних технологій, навичками пошуку та опрацювання різних видів інформаційних ресурсів, здатністю до самостійного аналізу та узагальнення. Кафедра документознавства та інформаційних систем готує фахівців за кваліфікацією «Менеджмент бібліотечно-інформаційної діяльності».
Цикл фундаментальної підготовки фахівців спеціальності складають дисципліни: Книгознавство, Бібліотекознавство, Бібліотечний менеджмент і маркетинг, Бібліотечне краєзнавство, Аналітико-синтетична обробка документів, Документні ресурси бібліотек, Бібліотечно-інформаційне обслуговування, Інформаційно-пошукові системи, Інформаційний менеджмент, Міжнародні інформаційні ресурси, Електронні бібліотеки, Реклама книги тощо.
Базами практики для студентів виступають бібліотеки різних типів і видів Півдня України.
«ДОКУМЕНТОЗНАВЕЦЬ, МЕНЕДЖЕР ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»
Сучасне суспільство отримало назву «інформаційне», що підкреслює особливу значимість інформації для розвитку всіх сфер життєдіяльності людини. З усіх технологій нашого часу найважливішими є інформаційні й соціальні технології. Ключовою ланкою в системі становлення і розвитку інформаційного суспільства стають засоби виробництва, відтворення і розповсюдження соціальної інформації.
Кафедра готує спеціалістів за кваліфікацією «Документознавець, менеджер органів державної влади та місцевого самоврядування» для сфери документаційного забезпечення управління, науково-методичної й організаційно-управлінської, інформаційно-аналітичної діяльності. Підготовка фахівців у сфері документознавства та інформаційної діяльності передбачає поєднання широкої гуманітарної освіти з поглибленою спеціалізацією.
Спеціаліст у галузі документознавства та інформаційної діяльності працює як виконавець й організатор державної та недержавної адміністративних сфер, вміщуючи сучасну організацію документопотоків, технічні засоби внутрішньої та зовнішньої документації, проведення експертизи та оцінки ефективності діяльності суб’єктів ринкових відносин з позицій доцільності та достатності інформаційного забезпечення, впровадження документально-інформаційних систем, пошуку та аналітико-синтетичної переробки інформації тощо.
Цикл фундаментальної підготовки фахівців спеціальності складають дисципліни: Документознавство, Документаційне забезпечення управління, Інформаційно-аналітична діяльність, Аналітико-синтетична переробка документної інформації, Патентознавство, Керування документаційними процесами, Система управління базами даних, Наукова експертиза документів, Методики вивчення документів, Державна інформаційна політика, Документознавча професіологія, Концепції сучасного документознавства, Електронне врядування, Державне управління, Психологія управління тощо.
Базами практики виступають органи законодавчої, виконавчої влади, місцевого самоврядування.
Фахівець з інформаційної, бібліотечної та архівної справи може займати такі посади:
-
§ керівник апарату місцевих органів державної влади (завідувач відділу, завідувач сектора апарату);
§ керівник функціонального підрозділу;
§ керівник адміністративного підрозділу (завідувач секретаріату, завідувач канцелярії);
§ керівник підрозділу кадрів і трудових відносин (начальник відділу кадрів);
§ директор малого підприємства (у сфері інформаційної діяльності);
§ менеджер інформації, менеджер з добору, забезпечення і використання персоналу);
§ фахівець у галузі бібліотечної справи;
§ референт;
§ музеєзнавець;
§ архівознавець;
§ менеджер з реклами;
§ організатор справочинства.
Кафедра документознавства та інформаційних систем – це інноваційні дисципліни, наукові інтереси, проведення науково-практичних конференцій, засідання міжрегіональних круглих столів, сучасні умови навчання, висококваліфікований професорсько-викладацький склад.
"Зустріч через 30 років" - читати ТУТ
Гордість кафедри:
1. Агаркова Вікторія Вікторівна, директор Миколаївської ОУНБ імені О. Гмирьова
2. Гречко Галина Степанівна, заступник директора Центральна міська бібліотека для дітей імені Ш. Кобера і В. Хоменка
3. Жайворонок Тетяна Анатоліївна, директор Миколаївської обласної бібліотеки для дітей імені В. Лягіна
4. Коротун Надія Іванівна, директор Херсонської ОУНБ імені О. Гончара
5. Ласна Наталія Григорівна, головний спеціаліст Управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації
6. Лобзова Вікторія Леонідівна, директор Херсонської обласної юнацької бібліотека
7. Мегальчинська Алла Юріївна, головний спеціаліст Управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації
8. Мороз (Бєлянінова) Наталя Володимирівна, Миколаївська обласна рада, керуючий справами виконавчого апарату
9. Рагімова Світлана Леонідівна, завідувач відділу комплектування фондів, каталогізації документів та бібліографії Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва
10. Роскіна Тетяна Іванівна, директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва
11. Семілєт Наталія Вікторівна, директор Центральної міської бібліотеки для дітей імені Ш. Кобера і В. Хоменка
12. Тверда Тетяна Василівна, директор Центральної бібліотеки імені М. Л. Кропивницького
13. Ткаченко Наталія Вікторівна, директор Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва
14. Холявко Валентина Леонідівна, начальник архівного відділу Миколаївської районної держадміністрації